Disclaimer

The order of games is subject to change for TV reasons.

The host country reserves the right to schedule their games at the time of their choice.


SCHEDULE

31.07.2014
A/1 
12:30 
Poland --
Ireland
B/1 
12:30 
Netherlands --
Tallinn, EST
TTU Sport Centre
Norway
C/1 
14:45 
Bulgaria --
Tallinn, EST
TTU Sport Centre
Switzerland
D/1 
14:45 
Germany --
Austria
A/2 
17:00 
Finland --
Romania
B/2 
17:00 
England --
Tallinn, EST
TTU Sport Centre
Israel
C/2 
20:30 
Ukraine --
Tallinn, EST
TTU Sport Centre
Luxembourg
D/2 
20:30 
Estonia --
Slovenia
01.08.2014
D/4 
17:00 
Slovenia --
Germany
D/3 
19:15 
Lithuania --
Estonia
02.08.2014
A/3 
13:30 
Romania --
Tallinn, EST
TTU Sport Centre
Poland
B/3 
13:30 
Israel --
Netherlands
C/3 
15:45 
Luxembourg --
Bulgaria
D/5 
15:45 
Austria --
Tallinn, EST
TTU Sport Centre
Slovenia
A/4 
18:00 
Ireland --
Tallinn, EST
TTU Sport Centre
Finland
B/4 
18:00 
Norway --
England
C/4 
20:15 
Switzerland --
Ukraine
D/6 
20:15 
Germany --
Tallinn, EST
TTU Sport Centre
Lithuania
03.08.2014
B/6 
14:45 
Israel --
Norway
D/8 
17:00 
Lithuania --
Austria
D/7 
19:15 
Estonia --
Germany
04.08.2014
C/5 
13:30 
Bulgaria --
Ukraine
C/6 
13:30 
Luxembourg --
Tallinn, EST
TTU Sport Centre
Switzerland
A/5 
15:45 
Poland --
Tallinn, EST
TTU Sport Centre
Finland
A/6 
15:45 
Romania --
Ireland
B/5 
18:00 
Netherlands --
England
D/10 
20:15 
Austria --
Estonia
D/9 
20:15 
Slovenia --
Tallinn, EST
TTU Sport Centre
Lithuania
05.08.2014
G/1 
14:45 
 
Team(A/3) --
 
Team(B/4)
H/1 
17:00 
 
Team(B/3) --
 
Team(C/4)
I/1 
19:15 
 
Team(C/3) --
 
Team(D/3)
06.08.2014
E/1 
13:30 
 
Team(A/1) --
 
Team(B/2)
G/2 
13:30 
 
Team(B/4) --
Tallinn, EST
TTU Sport Centre
 
Team(D/5)
E/2 
15:45 
 
Team(A/2) --
 
Team(B/1)
H/2 
15:45 
 
Team(C/4) --
Tallinn, EST
TTU Sport Centre
 
Team(D/4)
F/1 
18:00 
 
Team(C/1) --
 
Team(D/2)
I/2 
18:00 
 
Team(D/3) --
Tallinn, EST
TTU Sport Centre
 
Team(A/4)
F/2 
20:15 
 
Team(C/2) --
 
Team(D/1)
07.08.2014
E/3 
13:30 
 
Team(B/1) --
 
Team(A/1)
G/3 
13:30 
 
Team(D/5) --
Tallinn, EST
TTU Sport Centre
 
Team(A/3)
E/4 
15:45 
 
Team(B/2) --
 
Team(A/2)
H/3 
15:45 
 
Team(D/4) --
Tallinn, EST
TTU Sport Centre
 
Team(B/3)
F/3 
18:00 
 
Team(D/1) --
 
Team(C/1)
I/3 
18:00 
 
Team(A/4) --
Tallinn, EST
TTU Sport Centre
 
Team(C/3)
F/4 
20:15 
 
Team(D/2) --
 
Team(C/2)
08.08.2014
L/1 
14:45 
 
Team(G/3) --
 
Team(H/3)
K/1 
17:00 
 
Team(G/2) --
 
Team(H/2)
J/1 
19:15 
 
Team(G/1) --
 
Team(H/1)
09.08.2014
L/2 
13:30 
 
Team(H/3) --
Tallinn, EST
TTU Sport Centre
 
Team(I/3)
55/A 
13:30 
 
Team(E/3) --
 
Team(F/4)
K/2 
15:45 
 
Team(H/2) --
Tallinn, EST
TTU Sport Centre
 
Team(I/2)
56/A 
15:45 
 
Team(F/3) --
 
Team(E/4)
J/2 
18:00 
 
Team(H/1) --
Tallinn, EST
TTU Sport Centre
 
Team(I/1)
57/A 
18:00 
 
Team(E/1) --
 
Team(F/2)
58/A 
20:15 
 
Team(F/1) --
 
Team(E/2)
10.08.2014
L/3 
11:00 
 
Team(I/3) --
Tallinn, EST
TTU Sport Centre
 
Team(G/3)
59/A 
12:15 
 
Loser of (55) --
 
Loser of (56)
K/3 
13:15 
 
Team(I/2) --
Tallinn, EST
TTU Sport Centre
 
Team(G/2)
60/A 
14:30 
 
Winner of (55) --
 
Winner of (56)
J/3 
15:30 
 
Team(I/1) --
Tallinn, EST
TTU Sport Centre
 
Team(G/1)
61/A 
16:45 
 
Loser of (57) --
 
Loser of (58)
62/A 
19:00 
 
Winner of (57) --
 
Winner of (58)